NASIL ÇALIŞIYOR?

Quwax raporlama alt yapısı nasıl çalışıyor?

QUWAX çalışma şeması

QUWAX Self-Servis Online Raporlama hizmeti, temel olarak sahip olduğunuz veritabanında bulunan tüm tablo ve kolonlarla, bu tablolar arasında ilişkileri kullanarak rapor sorguları üretmek üzerine tasarlanmıştır.
Tanımlı olan tüm alanlar üzerinden ve tablolar arası ilişkilerden yararlanarak, kullanıcılara tut-sürükle arayüzü ile istedikleri alanları seçerek rapor (sorgusu) tasarlamaları sağlanmaktadır.
Rapor için gerekli alanlarının seçilmesinden sonra; QUWAX, raporunuza en uygun SQL sorgusunu üretir.
Üretilen bu sorgu güvenli bağlantı sayesinde kaynaktaki veritabanına gönderilir ve veritabanı sunucusunda çalışması sağlanır. Veritabanı sunucusunda hazırlanan sonuç, QUWAX sayesinde raporu çalıştıran kullanıcıya gösterilmek üzere hazırlanır.
Veritabanı sunucusuna direk bağlantı yapılmayan durumlar QuwaxBridge uygulaması üzerinden haberleşme sağlanır. Müşteri firewall uygulaması ya da sunucusunun ara katman olması durumunda QuwaxBridge sertifika ve Https ile haberleşen QuwaxHub üzerinden haberleşmeyi sağlar. Bu aşamada yetkilendirme için sabit adresi olan QuwaxHub tanımlanması yeterli olacaktır.
Raporun hazırlanması ve kullanıcılara gösterilmesi aşamasında bilgiler QUWAX üzerinde tutulmaz. Paylaşım sonrasında tüm rapor verisi herhangi bir alana kayıt edilmeden hafızadan temizlenir. Akış sadece veritabanı sunucusu ile kullanıcı bilgisayarı arasında yol alır.

Müşteri yönetim paneli

Nasıl Yöneteceğim?

Projenizi, kullanıcılarınızı ve raporlarınızı yönetin

Müşteri girişinden hemen sonra sadece size görüntülenecek olan panelde tüm proje, kullanıcı ve kullanıcı gruplarınızı yönetebilirsiniz.
Yeni bir proje tanımlayacağınız zaman menüden yeni proje seçeneğini kullanabilir ve yeni bir veritabanı bağlayabilirsiniz.
Çalışanlarınızı bu ekrandan kullanıcı olmaya davet edebilirsiniz.

Satın aldığınız pakete ait kullanım miktarlarınızı panelden izleyebilirsiniz.

Nasıl yeni rapor üretebilirim?

Yeni rapor üretmeden önce;
tanımlı olan projenizdeki tablo/alanlara istediğiniz ve kendi anlayabileceğiniz isimler verebilirsiniz.
raporlarınızda kullanacağınız tabloların tanımlandığı bir menü oluşturarak başlamalısınız.
istediğiniz bir tabloyu raporunuzda başlangıç noktası olarak kabul edip, veritabanı içindeki diğer tabloları birbirine bağlayabilirsiniz.
Oluşturmak istediğiniz raporun şekli, filtreleri ve alanlarını biliyor olmanız yeterlidir.

Sizleri bilgilendirmek amacıyla hazırladığımız videomuzu izleyebilirsiniz.

Rapor yönetim paneli
Rapor yönetim paneli