BAŞLAMADAN ÖNCE

Her şey yeni baştan tasarlandı

Tüm kullanıcılarımıza merhaba,

"QUWAX Self-Servis Online Raporlama Uygulaması" test yayınına başlamıştır.
1 Eylül 2024 tarihine kadar devam edecek test yayını süresince;
uygulamanın tüm özelliklerini herhangi bir sınırlama olmadan kullanabilir ve deneyebilirsiniz.
Kayıt esnasında kullanımınız için standart paket otomatik olarak tanımlanacaktır.

Büyük yapıların dışında daha küçük bir modelin online kullanımını sizlere sunmak istiyoruz.
Web sitemiz, uygulamanın kullanılması, görseller, uygulamayı denerken karşılaştığınız sorunlar ve aklınıza gelen tüm konularda bize ulaşmaktan çekinmeyin. Sadece eksik ya da tespit ettiğiniz hataları değil, projemizin kullanımının iyileştirilmesi için de fikirlerinize açığız.
Web sitemizdeki iletişim formunu veya e-mailimizi kullanabilirsiniz.
Eğer iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşırsanız ve ilerde bir quwax kullanıcısı olursanız size hediyelerimiz olacaktır.
Arkadaşlarımız iyileştirmelere devam ederken sizlerin de yardımları ile gözümüzden kaçan eksiklerimizi gidermek istiyoruz. Şimdiden bize yardımcı olacağınız tüm konular için teşekkür ederiz.

QUWAX ekibi

QUWAX Nedir

SQL tabanlı; MSSQL, ORACLE, PostgreSQL ve benzeri veritabanları üzerinde veri biriktiren projelere entegre olmak için geliştirilen, programcılık ve ileri sorgu teknikleri bilgisi gerektirmeyen, Sektör, Konu ve Veri Tabanı bağımsız, entegre olabilen, Self Servis " Dinamik Raporlama Çözümü" (yazılımı) hizmetidir.

Quwax; internet/intranet web browser ile kullanılan, her türlü veri tabanı ile uyumlu çalışabilmesi ve sektör bağımsız olan altyapısı ile verinin alınabildiği tüm alanlarda, tüm raporlama modellerinde istenilen hizmeti verebilmektedir. Bu özellikleri ile birlikte iyi bir proje tasarımı ve planlamasıyla en basit kaynaklardan en karmaşık topolojilere kadar veri entegrasyonu mümkündür.

Neden Quwax?

İşinize değer katmak için konusunda uzman bir yazılımı hizmetinize sunuyoruz
 • Yeni raporlama kültürü : Tüm sistem değişiyor. Veritabanınızın bağlantısından, raporların hazırlanmasına kadar olan süreçlerde kolay ekran kullanımları ve üstün özellikler sunarak, her seviyedeki kullanıcıların rapor hazırlamasını sağlıyoruz.
 • Veri paylaşımına gerek yok : Verilerinizi bulundukları korunaklı ortamından dışarı çıkartmaya gerek kalmadan, güvenli şekilde raporlarınızda kullanabilirsiniz.
 • Yararlı stratejik raporlar : İşletmenizin ihtiyaçlarına uygun olan istediğiniz sayıda raporu tek bir bir merkezde hazırlayabilirsiniz.Fartklı bakış açıları ile anlık ve hızlı sonuçlara canlı verileriniz üzerinden erişebilirsiniz.
 • İnsan kaynaklarının verimli kullanımı : Her bir çalışanın kendi raporlarını yapması için harcadığı vakitten tasarruf edebilirsiniz. Özellikle her çalışanın excel ile benzer raporları defalarca hazırlıyor olması bu maliyetleri en büyük artıran sebeptir.Aynı kaynaktan farklı sonuçlar çıkaran tablolar yerine tek merkezde toplanmış ve rapor hafızası olan bir işletmeye dönüşmek çok kolay.Quwax rapor kütüphanesi sayesinde hazırlanan raporlar tüm çalışanlara hizmet verecek seviyededir.

Hangi konularda kullanabilirsiniz

Kullandığınız ticari yazılımların sınırlı raporlama imkanları yetersiz kaldığındaveya özel geliştirilmiş bir yazılımınız varsa; sahip olduğunuz veritabanları içinihtiyaçlarınıza uygun raporları kendiniz tasarlayabilirsiniz.

 • ERP, MRP, CRM
 • İnsan kaynakları
 • PDKS, Bordro
 • Muhasebe/Finans
 • Hastane BS, Hasta Takip
 • Depo-Stok Kontrol, Demirbaş
 • Emlak, Otopark, Oto Galeri
 • Satış, Market-Mağaza
 • Organizasyon, Anket, Kampanya
 • Otel, Rezervasyon, Cafe, Restaurant
 • Cari, Stok, Fatura, Sipariş, İrsaliye,
 • Banka, Kasa, Çek-Senet, Döviz
 • İnsan kaynakları, PDKS, Bordro

  Özlük bilgileri, organizasyon, işe alım, eğitim, ücret ve bordro, performans, zaman yönetimi (PDKS) ve tüm İnsan Kaynakları modüllerine aitraporlarınızı temel seviyedeki kontrol listelerinden kompleks hesaplı rapor veya matris tablolara kadar oluşturabilirsiniz.
  Tarih kesitli sayısal tablolar, dönemsel karşılaştırma tabloları, dönemsel işe alım ya da ayrılma sayıları, işletme-departman çalışan sayıları,turn-over tabloları ve benzeri ihtiyaçlarınızı kendi tasarımlarınızla karşılayabilirsiniz.

 • Muhasebe/Finans

  Her türlü finansal sistemin yönetimsel raporlarını kendiniz hazırlayabilirsiniz.
  Hesap hareketleri, müşterilere veya hesaplara ait bakiye, dönemsel hareket toplamları, dönemsel finansal karşılaştırma tabloları, KPI raporları gibi ihtiyacınız olan tüm sayısal-sözel liste veya tablolarıoluşturabilirsiniz. Tüm rapor alanlarına ve işlem sonuçlarına filtre ve/veya sıralama uygulayabilirsiniz.

 • Hastane BS, Hasta Takip

  Hastane bilgi sistemleri içinde bir çok modül barındıran uygulamalardır. Stok takibinden hastalara ait ilaçların takibine kadar bir çok işlem takip edilmektedir.Sosyal kurum resmi ödemelerin raporlanmasından, hastaların demografik raporlarına kadar bir çok rapor hazırlanabilir.Yöneticiler için stok raporları, sosyal güvenlik kurumu ya da sigorta şirketlerinden ödeme raporlarını, istenilen zaman periyodunda performansdeğerlendirmesi gibi pek çok konuda raporlar hazırlayabilirsiniz.

 • Depo-Stok Kontrol, Demirbaş

  Stok kartları, fiyat, tedarikçi, envanter, ikaz noktası, giriş-çıkış, depo-raf miktar listeleri, Tedarikçilere ait dönemsel miktar ya da tutar tabloları, Demirbaşlara ait liste, amortisman ve dönem raporları, Depo sevkiyatlarına ait liste ya da dönemsel karşılaştırma tablolarını hazırlayabilirsiniz.

 • Satış, Market-Mağaza

  Market ya da Mağazada yer alan tüm ürünler ve ürün grupları için her türden rapor hazırlanabilir. Ürün fiyat değişim tabloları,En çok satılanlar, En az satılanlar, Hiç satılmayanlar, Stok adetleri, günlük-haftalık-aylık satış veya alım adetleri ya da hareketlere ait listeler,Satışların ve alışların yanı sıra tüm hareket tiplerine ait envanter oluşturulabilir, müşteri seviyesinde satış listeleri, tedarikçi bazında alışlar,İrsaliye ve Faturalarla ilgili istenilen her türlü tablo ya da liste hazırlanabilir. Ürün satışları ve detay bilgileri ile kar ve zarar tabloları, Fire ve diğer eksi hareketlerin durumlarını raporlayabilirsiniz.

 • ERP

  Ticari olan hazır paket programlar ve özel geliştirilmiş tüm yazılımlara ait veritabanları için rapor hazırlayabilirsiniz.Üretimle ilgili detaylı listeler, Ürün reçeteleri, stok bilgileri, hammadde listeleri, stok durumları, günlük ya da dönemlik hammadde tüketim listeleri,Müşteri-tedarikçi alım ve satım bilgileri, adet ve parasal toplamlı tablolar,

 • Emlak, Araç Kiralama, Otopark, Oto Galeri

  Müşteri detay listesi, Müşteri kartı, Araç listesi, Satışlar listesi, Fiyat değişiklik tarihçesi,Otopark günlük ciro tablosu, Aylık-Dönemlik satış tablosu gibi ilanda olan tüm emtialarla ilgili her türlü liste ve tablolar hazırlanabilir.

 • Organizasyon, Anket ve Kampanya sonuçları, Otel, Rezervasyon, Cafe, Restaurant, Cari, Kasa, Stok, Fatura, Sipariş, Servis, İrsaliye, Döviz, Banka, vs...

  Faaliyetiniz hangi alanda olursa olsun bir yazılım kullanıyor ve veri biriktiriyorsanız rapora ihtiyacınız olacaktır.Önemli olan veri miktarınız değil işletmenizin rapor istiyaçlarındaki çeşitliliktir.

  Daha fazla bilgi almak ya da fikir danışmak için bize ulaşabilirsiniz.

Sık sorulan soruların cevaplarını okudunuz mu?

Kurumsal yapıdaki tek yerli online raporlama yazılımı olan Quwax ile yabancı ve pahalı yazılımlardan daha iyi sonuçlar alacağınıza inanıyoruz.

İhtiyacınız olan özelikler nedir?

"Kolay kullanım" ve "Güvenlik" özellikleri ile kendi raporlarınızı tasarlayabilir, canlı verilerinizle anlık raporlarınıza her yerden ulaşılabilirsiniz

Her türden veritabanı için tasarım imkanını aynı araç içinde bulabileceksiniz. Basit bir test veritabanınında yapabildiğiniz her şeyi, büyüklüğü sınırları aşan verilerinizi raporlarken de yapabileceksiniz.
Güvenlik kademelerini dinamik olarak oluşturabileceğiniz, grafik destekli liste ve dashboard raporlar hazırlayabilirsiniz.
Tüm bu işlemleri yaparken tüm bağlantılarınız şifreli ve verileriniz koruma altındadır.

 • Canlı veritabanı bağlantısı
 • Menü yetkilendirmesi
 • Tablo / Kolon yetkilendirmesi
 • Sınırsız rapor imkanı
 • Tüm veritabanı şemaları
 • Kolay kurulum
 • Yönetici rapor tasarımı
 • Güvenli bağlantı

Nasıl kullanmak istersiniz?

 • Eğitim amacıyla kullanım

  Öğrenci arkadaşlarımızın* ödevleri/sunumları/araştırmaları/tezleri için hazırlayacakları tüm yazılımlarında ve veritabanı projelerinde ücretsiz kullanım imkanı sağlıyoruz
  *Öğrenci olduklarına dair bir belge ya da okul emaili ile kayıt olmaları yeterlidir. bu konu için bize ulaşabilirsiniz.

 • Bulut üzerinden bireysel ve kurumsal kullanımı

  Ticari olan hazır paket programların haricinde özel geliştirilmiş tüm yazılımlara ait veritabanları için rapor hazırlama imkanı ve ihtiyacınız olan destek hizmetini interaktif olarak bulabilirsiniz.

 • On-Premise bireysel ve kurumsal kullanım

  Şirket ortamınızdaki sunucularda yer alacak uygulama ile local kullanıcı yetkilendirmenize entegre login sistemi ile bir ya da birden fazla veritabanının raporlanması sağlanabilir. Tüm veritabanllarınız için rapor hazırlama imkanı ve ihtiyacınız olan kurulum/destek hizmetlerini sağlıyoruz.
  Kurumsal kullanım ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.

ÖZELLİKLER

QUWAX, profesyonel raporlama yazılımları ile benzer özelliklere sahiptir
* Profesyonel bir raporlama yazılımı kullanabilmek ve tüm özelliklere sahip olmak için büyük bir şirket olmak ve yüksek ücretler ödemek zorunda değilsiniz.
* Uygulama geliştirici, işyerinizdeki ticari uygulama veritabanını raporlamak isteyen iş yeri sahibi, örnek proje hazırlayan bir öğrenci ya da başka firmalara hizmet veren danışman olabilirsiniz.
* QUWAX her kullanıcı için istediği seviyede kullanım kolaylığı sağlayan bir uygulamadır.

* Veritabanı yöneticisi ya da çok iyi SQL sorguları yazan bir kullanıcı olarak ihtiyacınız olan tüm araçları bulabilirsiniz.
* Kendi işinizle uğraşırken teknik detaylara girmeden, veritabanı-relation-sorgu gibi terimler ile uğraşmadan istediğiniz raporları kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.
* Verilerinizi başka bir yere transfer etmeye gerek kalmadan verilerinizin tamamı ile rapor hazırlayabilirsiniz.

liste
Kendi sisteminizde bulunan tüm verilerden istediğiniz genişlikte listeler hazırlayabilirsiniz. Listelerinize kendiniz filtreler ekleyebilir ve başlıklarını düzenleyebilirsiniz
gruplu liste
Alt toplamlı ya da kendi içinde toplamların olduğu raporları hazırlayabilirsiniz. satışlarınızın toplam tutarlarını, satış ortalamalarını, en son satış tarihini ya da sahip olduğunuz tüm bilgilere göre gruplamalar yapabilirsiniz
pivot rapor
Gruplamalalı listelere pivot başlıklar ekleyebilir ve toplam aldığınız alanları başka kriterlere göre dağıtabilirsiniz. tarih, il, mal grubu, satış-sorumlusu, tip gibi her türlü ara bilgi ile pivot başlık oluşturmanız mümkündür. İsterseniz 3-4 kademe üst pivot başlığı ekleyebilirsiniz
chart
Raporlarınızın chartlar yardımı ile nasıl görüneceğine siz karar verebilirsiniz. gruplama yaptığınız tüm alanlardan istediğiniz chart tiplerini kullanarak görsel özelliği yüksek rapor ve sunumlar hazırlayabilirsiniz
yayınlama
Belirlediğiniz kullanıcı ve kullanıcı gruplarına hazırladığınız raporları kullanmalarına izin verebilirsiniz. kişilere göre otomatik filtre ekleyebilir ve tek bir raporu farklı kişilere farklı amaç ve sonuçlar için yayınlayabilirsiniz
form tasarımı
Listelerinizden istediğiniz form baskılarını yapabilirsiniz. cv, mektup veya fotoğraflı yaka kartından detaylı stok kartına kadar istediğiniz tüm bilgileri içeren sayfalar tasarlayabilirsiniz

dashboard
Özet raporlara ihtiyacınız olduğunda; tek bir sayfada herşeyi görmek ve özet sonuçlara ulaşmak mümkündür. Liste, pivot veya chartlardan dashboard oluşturabilirsiniz.
data export
Hazırlanan raporları excel, pdf, csv gibi farklı ortamlara aktarmanız mümkündür. Excel ortamına aktarım esnasında liste alt toplam ya da pivot raporların tüm toplam formulleri dosyaya aktarılırlar.
çok lisanlı data
Uygulamanın farklı lisanlarda kullanılması haricinde verilerinizde farklı lisanlarda bilgiyi satır ya da kolon bazında tutuyorsanız bu bilgileri de tek rapor içinde almanız mümkündür.
yetkilendirme
Belirlediğiniz kullanıcıların hangi raporları görebileceklerine, ne kadar veriyi raporlayabileceklerine ve QUWAX'a bağladığınız verilerinizin hangi kısmında rapor yapabileceklerine siz karar verebilirsiniz. kullanıcılarınızın rapor kullanım bilgilerini izleyebilirsiniz
birden fazla veritabanı
QUWAX birden fazla veritabanını bağlayan kullanıcılarımızın aynı anda hepsini yönetmesini ve tanımladıkları kullanıcılara, hazırladıkları raporları çalıştırmalarına izin vermektedir. bir kullanıcı aynı anda hem ERP hem de İK sistemindeki raporları QUWAX üzerinden ve proje sahibinin izin verdiği kadarını görebilir, listeleyebilir
diğer özellikler
Uygulama içinde burada bahsedilmeyen birçok özellik bulunmaktadır.

Geri bildirimleriniz

Kullanıcı deneyimi başarısı

85%

Tasarım beğenisi

75%

Programlama yeteneği ve uygulama becerisi

95%

NASIL BAŞLAYABİLİRSİNİZ?

Kullandığınız ticari yazılıma ait verileriniz hangi veritabanı alt yapısında olursa olsun eğer ulaşılabilir bir ortamdaise rapor oluşturabilirsiniz. SQL tabanlı bir veritabanınızın olması yeterlidir.
(Şimdilik MSSQL, MSSQL-EXPRESS, ORACLE, POSTGRESQL ve MySQL veritabanlarına hizmet verilmektedir.)

1. adım: kayıt olun

Sadece e-posta adresinizi kullanarak   ücretsiz kayıt  yaparak deneyebileceğiniz sistemimize herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur.

İlk kayıt ve test aşamasında kredi kartı ya da benzeri bilgilerinizi vermeniz gerekmez.

Ücretli kullanım aşamasında ne kadar kullanacaksanız kendi paketinizi oluşturabilirsiniz.

2. adım: bağlanın

QUWAX güvenlik sertifikalı sunucusu ile veritabanı sunucunuz arasında haberleşmenin sağlanabilmesi için bağlantı bilgilerinin verilmesi yeterlidir.

Bağlantı bilgileri yerine QuwaxBridge uygulaması ile güvenlik duvarınızın arkasından tamamen sizin kontrolünüzle verilerinize erişmemize izin verebilirsiniz.

Verilerinizi başka bir yere yüklemenize gerek kalmadan QUWAX tarafından gerekli tanımlar otomatik olarak yapılacaktır.

3. adım: kütüphane hazırlığı

Veritabanı bağlantınızı tamamladıktan sonra hazırlayacağınız raporlar bir proje başlığı altında toplanacaktır.Raporlarınızı oluşturan sorgularda kullanacağınız tablo ve kolon bilgilerinin sistem tarafından öğrenilmesi için kısa bir meta-setup işlemi yapılacaktır.

Bu işlem esnasında verileriniz değil sadece veritabanınızın içindeki tablo, kolon ve bu alanlar arasındaki bağlantılar (relationlar) algılanarak rapor-meta kütüphaneniz oluşturulacaktır.

Ayrıca raporlarınızı kolon tanımlarınız ile yapabilmek için yapılan isimlendirmeleri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.Raporlarınızda kullanmayacağınız tabloları ve kolonları kütüphaneden silebilir ya da geçici süre için kapatabilirsiniz.

4. adım: tasarlayın

Yeni müşteri kaydınızı yaptığınızda aynı zamanda bir rapor kullanıcısı olarak da kaydınız yapılır.

Başka kullanıcılarınız varsa bunları tanımlayabilirsiniz ya da diğer kullanıcıları sadece e-posta adreslerini kullanarak davet edebilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra hemen proje adınızı tıklayarak ilk menülerinizi oluşturabilir ve bu menüler üzerinden raporlarınızı tasarlayabilirsiniz.

İstediğiniz kadar menü başlığı ve bu menüler altında veritabanınıza ait tüm alanlardan istediğiniz kadar liste, pivot, chart rapor oluşturabilirsiniz.

5. adım: çalıştırın

Yeni kullanıcıları ya da çalışanlarınızı kolaylıkla sisteme ekleyebilir,hazırladığınız raporlarınızı çalışanlarınız için yayınlayabilirsiniz. Çalışanlarınız izin verdiğiniz raporlarda izin verdiğiniz bilgileri görebilir.

FİYAT

Satın alma işlemini üyeliğinizi başlattıktan sonra ihtiyaçlarınızı belirleyerek yapabileceksiniz.
Bu aşamada verilen fiyatlar sadece bilgi amaçlıdır. Yıllık alımlarda veya çok sayılı alımlarda ek indirimler uygulanacaktır.

Deneme süresi sonu olan 1 Eylül 2024 tarihine kadar
tüm paketler ücretsizdir.

Kayıt esnasında kullanımınız için standart paket otomatik olarak tanımlanacaktır. • ₺ 750.00
  aylık
  veritabanı
 • 1 veritabanı bağlantısı
 • Proje olarak adlandırdığımız
 • veritabanlarınızdan istediğiniz
 • kadar tanımlayabilirsiniz.
 • ConnectionString kullanabilirsiniz
 • veya HUB bağlantı yapabilirsiniz
 • Veritabanınızın büyüklüğü,
 • tablo veya datalarınızın çok olması
 • önemli değildir.
 • MSSQL,ORACLE,MYSQL olabilir
 • Kullanıcı ve trafik lisansları
 • ile beraber almanız gereklidir
 • Hemen başlayın
 • ₺ 750.00
  aylık
  tasarımcı
 • 1 Tasarımcı/Admin kullanıcısı
 • Sınırsız Rapor hazırlama
 • (Pivot, Düzliste, Form Rapor)
 • Sınırsız Chart oluşturma
 • Sınırsız Dashboard hazırlama
 • Proje tanımlama, kullanıcı ekleme
 • yetkisine sahip kullanıcıdır.
 • Rapor hazırlama yetkisi olmayan
 • ve rapor çalıştıracak kullanıcılar
 • ücretsizdir.
 •  
 •  
 • Hemen başlayın
 • ₺ 750.00
  aylık
  veri trafiği
 • 10 GB trafik kullanım hakkı
 • hazırlanan raporların oluşturduğu
 • veri trafiğidir.
 • sadece raporları oluşturan verilerin
 • Quwax'a gelinceye kadar
 • olan kısmı hesaplanır.
 • Chart veya formatlanmış raporlar
 • hariç tutulur.
 • Trafik lisansı süresizdir
 • diğer lisansların sonuna
 • kadar geçerlidir.
 •  
 • Hemen başlayın
 • Kurumsal Çözüm
 • Tüm ortak özelliklerle beraber
 • istediğiniz sayıda;
 • Tasarım kullanıcısı
 • Proje / Veritabanı
 • Trafik (süresiz GB kullanımı)
 • satın alabilirsiniz.
 •  
 • Kurumsal kullanım için
 • lütfen bize ulaşın.
 •  
 •  
 •  
 • Hemen başlayın

BİZE ULAŞIN

Raporlama, veritabanı bağlantısı, sistemin çalışması, güvenlik ve benzeri tüm konularda aklınıza geen soruları sorabilirsiniz.

ŞİRKET BİLGİLERİ

 • Şirket   İSPİR YAZILIM HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ.
  Adres Akdeniz Cad. Akdeniz İş Mrk. No:5/709 Konak İzmir
  e-Posta info@quwax.com
  e-Posta bilgi@ispir.com
  WebSite www.ispir.com
   
  VergiDN Konak 4810560427
  MERSIS 0481056042700018
  NACE 62.01.01
  Tic.Sicil 152003