BAŞLAMADAN ÖNCE

Her şey yeniden tasarlandı

Tüm müşterilerimize merhaba,

"QUWAX Self-Servis Online Raporlama Uygulaması" DataCenter modeli ile proDx kodu altında tamamen yeniden tasarlandı.
Uygulamanın tüm özellikleri önceki versiyonlarda olduğu şekilde korundu ve yeni bir çok özellik eklendi.
DataCenter müşterilerine ait veritabanlarındaki datalarını istedikleri gibi sorgulayabilmeleri için proDx koduyla Quwax Datacenter Modelini geliştirdik.
Sınırsız sayıda proje, müşteri ve müşterilerinize ait kullanıcılar tanımlanabilir.
Rapor tasarım ya da data kullanım sınırı yoktur.
Ancak uygulamanın müşterilere servis olarak sunulması aşamasında istenilen sınırlamalar parametrik olarak verilebilir.

proDx DataCenter modelinde kayıt olduktan sonra farklı sunucu tipleri ve sunucu adetlerinize göre proje siparişi yapabilirsiniz.

Ekibimiz proDx in daha verimli ve kontrol edilebilir olması için gerekli iyileştirmelere devam ederken sizlerin de dönüşleri bizim için çok değerli olacaktır. Şimdiden bize yardımcı olacağınız tüm konular için teşekkür ederiz.

QUWAX proDx ekibi

QUWAX proDx DataCenter ModeliNedir

SQL tabanlı; MSSQL, ORACLE, PostgreSQL ve benzeri veritabanları üzerinde veri biriktiren projelere entegre olmak için geliştirilen, programcılık ve ileri sorgu teknikleri bilgisi gerektirmeyen, Sektör, Konu ve Veri Tabanı bağımsız, tam entegre olabilen, Self Servis " Dinamik Raporlama Hizmeti" sunulması için geliştirilmiş bir yazılımdır.

Quwax; internet/intranet web browser ile kullanılan, datacenterda bulunabilecek her türlü veri tabanı ile uyumlu çalışabilmesi ve sektör bağımsız olan altyapısı ile verinin alınabildiği tüm alanlarda, tüm raporlama modellerinde istenilen hizmeti verebilmektedir. Bu özellikleri ile birlikte iyi bir proje tasarımı ve planlamasıyla en basit kaynaklardan en karmaşık topolojilere kadar veri entegrasyonu mümkündür.

Neden Quwax proDx?

Datacenter hizmetlerine bir yenisini ekleyerek sisteminize değer katmak için konusunda uzman bir yazılımı hizmetinize sunuyoruz
 • Yeni raporlama kültürü : Tüm sistem değişiyor. Veritabanınızın bağlantısından, raporların hazırlanmasına kadar olan süreçlerde kolay ekran kullanımları ve üstün özellikler sunarak, her seviyedeki kullanıcıların rapor hazırlamasını sağlıyoruz.
 • Veri paylaşımına gerek yok : Verilerin bulundukları korunaklı ortamından dışarı çıkartmaya gerek kalmadan, güvenli şekilde raporlarda gösterilmektedir.Bu sayede datacenter veritabanı sunucularının performansları, harcanan trafik ve enrjiden kar edilir.Sonuç raporlar için çok miktarda verinin datacenter dışına transfer edilmesine gerek kalmaz.
 • Yararlı stratejik raporlar : Müşterilere sunulan proDx hizmetinin işleyişi hakkında DataCenter olarak raporlar hazılamak da mümkündür.proDx kendisi ile ilgili raporları yine kendisi hazırlamaktadır. Müşteri bilgilerinden rapor trafik detaylarına kadar bir çok istatistiksel rapor hazırlamak mümkündür.
 • Yeni tanımlanan bir veritabanının hemen raporlanabilmesi mümkündür :Müşterilerin datacenterlarda barındırdıkları veritabanlarını olşuturdukları anda tanımlamalar yapılabilir. Proje geliştirme ya da hazır kurulan bir uygulamanın veritabanını en başından itibaren sorgulatabilirsiniz. 1 tablodan onbinlerce tabloya kadar olan veritabanlarını kendi aralarında ilişkilendirip sorgulamanız mümkündür.Quwax proDx oluşturulan rapor kütüphanesi müşterilerinizin kurumsal hafızasını oluşturacaktır.

Hangi konularda kullanabilir

Müşterilere ait her türlü ticari yazılımların sınırlı raporlama imkanları yetersiz kaldığındaveya özel geliştirilmiş bir yazılımları varsa; Datacenterlarda barındırdıkları veritabanları içinihtiyaçlarına uygun raporları kendileri tasarlayabilir.

 • ERP, MRP, CRM
 • İnsan kaynakları
 • PDKS, Bordro
 • Muhasebe/Finans
 • Hastane BS, Hasta Takip
 • Depo-Stok Kontrol, Demirbaş
 • Emlak, Otopark, Oto Galeri
 • Satış, Market-Mağaza
 • Organizasyon, Anket, Kampanya
 • Otel, Rezervasyon, Cafe, Restaurant
 • Cari, Stok, Fatura, Sipariş, İrsaliye,
 • Banka, Kasa, Çek-Senet, Döviz
 • İnsan kaynakları, PDKS, Bordro

  Özlük bilgileri, organizasyon, işe alım, eğitim, ücret ve bordro, performans, zaman yönetimi (PDKS) ve tüm İnsan Kaynakları modüllerine aitraporlarınızı temel seviyedeki kontrol listelerinden kompleks hesaplı rapor veya matris tablolara kadar oluşturabilir.
  Tarih kesitli sayısal tablolar, dönemsel karşılaştırma tabloları, dönemsel işe alım ya da ayrılma sayıları, işletme-departman çalışan sayıları,turn-over tabloları ve benzeri ihtiyaçlar karşılanabilir.

 • Muhasebe/Finans

  Her türlü finansal sistemin yönetimsel raporlarını müşterileriniz kendileri hazırlayabilir.
  Hesap hareketleri, müşterilere veya hesaplara ait bakiye, dönemsel hareket toplamları, dönemsel finansal karşılaştırma tabloları, KPI raporları gibi ihtiyacınız olan tüm sayısal-sözel liste veya tablolarıoluşturulabilir. Tüm rapor alanlarına ve işlem sonuçlarına filtre ve/veya sıralama uygulanabilir.

 • Hastane BS, Hasta Takip

  Hastane bilgi sistemleri içinde bir çok modül barındıran uygulamalardır. Stok takibinden hastalara ait ilaçların takibine kadar bir çok işlem takip edilmektedir.Sosyal kurum resmi ödemelerin raporlanmasından, hastaların demografik raporlarına kadar bir çok rapor hazırlanabilir.Yöneticiler için stok raporları, sosyal güvenlik kurumu ya da sigorta şirketlerinden ödeme raporlarını, istenilen zaman periyodunda performansdeğerlendirmesi gibi pek çok konuda raporlar hazırlanabilir.

 • Depo-Stok Kontrol, Demirbaş

  Stok kartları, fiyat, tedarikçi, envanter, ikaz noktası, giriş-çıkış, depo-raf miktar listeleri, Tedarikçilere ait dönemsel miktar ya da tutar tabloları, Demirbaşlara ait liste, amortisman ve dönem raporları, Depo sevkiyatlarına ait liste ya da dönemsel karşılaştırma tablolarını hazırlanabilir.

 • Satış, Market-Mağaza

  Market ya da Mağazada yer alan tüm ürünler ve ürün grupları için her türden rapor hazırlanabilir. Ürün fiyat değişim tabloları,En çok satılanlar, En az satılanlar, Hiç satılmayanlar, Stok adetleri, günlük-haftalık-aylık satış veya alım adetleri ya da hareketlere ait listeler,Satışların ve alışların yanı sıra tüm hareket tiplerine ait envanter oluşturulabilir, müşteri seviyesinde satış listeleri, tedarikçi bazında alışlar,İrsaliye ve Faturalarla ilgili istenilen her türlü tablo ya da liste hazırlanabilir. Ürün satışları ve detay bilgileri ile kar ve zarar tabloları, Fire ve diğer eksi hareketlerin durumlarını raporlanabilir.

 • ERP

  Ticari olan hazır paket programlar ve özel geliştirilmiş tüm yazılımlara ait veritabanları için rapor hazırlanabilir.Üretimle ilgili detaylı listeler, Ürün reçeteleri, stok bilgileri, hammadde listeleri, stok durumları, günlük ya da dönemlik hammadde tüketim listeleri,Müşteri-tedarikçi alım ve satım bilgileri, adet ve parasal toplamlı tablolar...

 • Emlak, Araç Kiralama, Otopark, Oto Galeri

  Müşteri detay listesi, Müşteri kartı, Araç listesi, Satışlar listesi, Fiyat değişiklik tarihçesi,Otopark günlük ciro tablosu, Aylık-Dönemlik satış tablosu gibi ilanda olan tüm emtialarla ilgili her türlü liste ve tablolar hazırlanabilir.

 • Organizasyon, Anket ve Kampanya sonuçları, Otel, Rezervasyon, Cafe, Restaurant, Cari, Kasa, Stok, Fatura, Sipariş, Servis, İrsaliye, Döviz, Banka, vs...

  Faaliyetiniz hangi alanda olursa olsun bir yazılım kullanıyor ve veri biriktiriyorsanız rapora ihtiyacınız olacaktır.Önemli olan veri miktarınız değil işletmenizin rapor istiyaçlarındaki çeşitliliktir.

  Daha fazla bilgi almak ya da fikir danışmak için bize ulaşabilirsiniz.

Sık sorulan soruların cevaplarını okudunuz mu?

Datacenter düzeyinde müşterilere sunulabilecek esnek ve online raporlama yazılımı olan Quwax proDx ile iyi sonuçlar alacağınıza inanıyoruz.

Data müşterisinin ihtiyacı olan özelikler nedir?

"Kolay kullanım" ve "Güvenlik" özellikleri ile müşterilerinize rapor tasarlama hizmetini istediğiniz şartlarla sunabilirsiniz.

Her türden veritabanı için tasarım imkanını aynı araç içinde bulabileceksiniz. Basit bir test veritabanınında yapabildiğiniz her şeyi, büyüklüğü sınırları aşan verilerinizi raporlarken de yapabileceksiniz.
Güvenlik kademelerini dinamik olarak oluşturabileceğiniz, grafik destekli liste ve dashboard raporlar hazırlayabilirsiniz.
Tüm bu işlemleri yaparken tüm bağlantılarınız şifreli ve verileriniz koruma altındadır.

 • Canlı veritabanı bağlantısı
 • Menü yetkilendirmesi
 • Tablo / Kolon yetkilendirmesi
 • Sınırsız rapor imkanı
 • Tüm veritabanı şemaları
 • Kolay kurulum
 • Yönetici rapor tasarımı
 • Güvenli bağlantı

proDx DataCenter Modeli nasıl çalışır?

 • Kolay kurulum

  proDx tek bir sunucuda bulunması yeterlidir. Datacenterda bulunan sunuculardaki tüm veritabanlarına erişerek sorgu çalıştırabilir.Her bir data müşterisi için ayrı kurulum yapılmasına gerek yoktur. Kendi veritabanı içnde tüm parametrelerini tutarak tek noktadan tüm hizmeti verebilir.Yeni bir veritabanının eklenmesinden sonra Proje/Veritabanı bağlantısını çok kısa sürede tamamlayarak veritabanına uygun başlıkları hissederek menü adımlarını oluşturur.

 • Hızlı entegrasyon

  Datacenter ağındaki bir veritabanı ile haberleşmesinin ardından tüm tablo ve kolon bilgilerini alması ile müşterinizin ilk raporunu tasarlaması için bir kaç dakika yeterlidir.

 • Kullanıcı, Bağlantı ve Trafik fiyatlaması

  Datacenter müşterilerine sunulacak hizmetin boyutunu ve yapısını kendiniz belirleyebilirsiniz. Uygulama içindeki ürün gamını istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.Fiyatları ileri değişiklik tarihi ile tespit edebilirsiniz. Farklı para birimleri için fiyat girişi yapabilirsiniz.Dahili ödeme modelini kullanmadan kendi modülleriniz ile entegre etme imkanı vardır.

ÖZELLİKLER

QUWAX, profesyonel raporlama yazılımları ile benzer özelliklere sahiptir
* Profesyonel bir raporlama yazılımı kullanabilmek ve tüm özelliklere sahip olmak için büyük bir şirket olmak ve yüksek ücretler ödemek zorunda değilsiniz.
* Uygulama geliştirici, işyerinizdeki ticari uygulama veritabanını raporlamak isteyen iş yeri sahibi, örnek proje hazırlayan bir öğrenci ya da başka firmalara hizmet veren danışman olabilirsiniz.
* QUWAX her kullanıcı için istediği seviyede kullanım kolaylığı sağlayan bir uygulamadır.

* Veritabanı yöneticisi ya da çok iyi SQL sorguları yazan bir kullanıcı olarak ihtiyacınız olan tüm araçları bulabilirsiniz.
* Kendi işinizle uğraşırken teknik detaylara girmeden, veritabanı-relation-sorgu gibi terimler ile uğraşmadan istediğiniz raporları kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.
* Verilerinizi başka bir yere transfer etmeye gerek kalmadan verilerinizin tamamı ile rapor hazırlayabilirsiniz.

liste
Kendi sisteminizde bulunan tüm verilerden istediğiniz genişlikte listeler hazırlayabilirsiniz. Listelerinize kendiniz filtreler ekleyebilir ve başlıklarını düzenleyebilirsiniz
gruplu liste
Alt toplamlı ya da kendi içinde toplamların olduğu raporları hazırlayabilirsiniz. satışlarınızın toplam tutarlarını, satış ortalamalarını, en son satış tarihini ya da sahip olduğunuz tüm bilgilere göre gruplamalar yapabilirsiniz
pivot rapor
Gruplamalalı listelere pivot başlıklar ekleyebilir ve toplam aldığınız alanları başka kriterlere göre dağıtabilirsiniz. tarih, il, mal grubu, satış-sorumlusu, tip gibi her türlü ara bilgi ile pivot başlık oluşturmanız mümkündür. İsterseniz 3-4 kademe üst pivot başlığı ekleyebilirsiniz
chart
Raporlarınızın chartlar yardımı ile nasıl görüneceğine siz karar verebilirsiniz. gruplama yaptığınız tüm alanlardan istediğiniz chart tiplerini kullanarak görsel özelliği yüksek rapor ve sunumlar hazırlayabilirsiniz
yayınlama
Belirlediğiniz kullanıcı ve kullanıcı gruplarına hazırladığınız raporları kullanmalarına izin verebilirsiniz. kişilere göre otomatik filtre ekleyebilir ve tek bir raporu farklı kişilere farklı amaç ve sonuçlar için yayınlayabilirsiniz
form tasarımı
Listelerinizden istediğiniz form baskılarını yapabilirsiniz. cv, mektup veya fotoğraflı yaka kartından detaylı stok kartına kadar istediğiniz tüm bilgileri içeren sayfalar tasarlayabilirsiniz

dashboard
Özet raporlara ihtiyacınız olduğunda; tek bir sayfada herşeyi görmek ve özet sonuçlara ulaşmak mümkündür. Liste, pivot veya chartlardan dashboard oluşturabilirsiniz.
data export
Hazırlanan raporları excel, pdf, csv gibi farklı ortamlara aktarmanız mümkündür. Excel ortamına aktarım esnasında liste alt toplam ya da pivot raporların tüm toplam formulleri dosyaya aktarılırlar.
çok lisanlı data
Uygulamanın farklı lisanlarda kullanılması haricinde verilerinizde farklı lisanlarda bilgiyi satır ya da kolon bazında tutuyorsanız bu bilgileri de tek rapor içinde almanız mümkündür.
yetkilendirme
Belirlediğiniz kullanıcıların hangi raporları görebileceklerine, ne kadar veriyi raporlayabileceklerine ve QUWAX'a bağladığınız verilerinizin hangi kısmında rapor yapabileceklerine siz karar verebilirsiniz. kullanıcılarınızın rapor kullanım bilgilerini izleyebilirsiniz
birden fazla veritabanı
QUWAX birden fazla veritabanını bağlayan kullanıcılarımızın aynı anda hepsini yönetmesini ve tanımladıkları kullanıcılara, hazırladıkları raporları çalıştırmalarına izin vermektedir. bir kullanıcı aynı anda hem ERP hem de İK sistemindeki raporları QUWAX üzerinden ve proje sahibinin izin verdiği kadarını görebilir, listeleyebilir
diğer özellikler
Uygulama içinde burada bahsedilmeyen birçok özellik bulunmaktadır.

Geri bildirimleriniz

Kullanıcı deneyimi başarısı

85%

Tasarım beğenisi

75%

Programlama yeteneği ve uygulama becerisi

95%

NASIL BAŞLAYABİLİRSİNİZ?

Kullandığınız ticari yazılıma ait verileriniz hangi veritabanı alt yapısında olursa olsun eğer ulaşılabilir bir ortamdaise rapor oluşturabilirsiniz. SQL tabanlı bir veritabanınızın olması yeterlidir.
(Şimdilik MSSQL, MSSQL-EXPRESS, ORACLE, POSTGRESQL ve MySQL veritabanlarına hizmet verilmektedir.)

1. adım: kayıt olun

Sadece e-posta adresinizi kullanarak   ücretsiz kayıt  yaparak deneyebileceğiniz sistemimize herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur.

İlk kayıt ve test aşamasında kredi kartı ya da benzeri bilgilerinizi vermeniz gerekmez.

Ücretli kullanım aşamasında ne kadar kullanacaksanız kendi paketinizi oluşturabilirsiniz.

2. adım: bağlanın

QUWAX güvenlik sertifikalı sunucusu ile veritabanı sunucunuz arasında haberleşmenin sağlanabilmesi için bağlantı bilgilerinin verilmesi yeterlidir.

Bağlantı bilgileri yerine QuwaxBridge uygulaması ile güvenlik duvarınızın arkasından tamamen sizin kontrolünüzle verilerinize erişmemize izin verebilirsiniz.

Verilerinizi başka bir yere yüklemenize gerek kalmadan QUWAX tarafından gerekli tanımlar otomatik olarak yapılacaktır.

3. adım: kütüphane hazırlığı

Veritabanı bağlantınızı tamamladıktan sonra hazırlayacağınız raporlar bir proje başlığı altında toplanacaktır.Raporlarınızı oluşturan sorgularda kullanacağınız tablo ve kolon bilgilerinin sistem tarafından öğrenilmesi için kısa bir meta-setup işlemi yapılacaktır.

Bu işlem esnasında verileriniz değil sadece veritabanınızın içindeki tablo, kolon ve bu alanlar arasındaki bağlantılar (relationlar) algılanarak rapor-meta kütüphaneniz oluşturulacaktır.

Ayrıca raporlarınızı kolon tanımlarınız ile yapabilmek için yapılan isimlendirmeleri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.Raporlarınızda kullanmayacağınız tabloları ve kolonları kütüphaneden silebilir ya da geçici süre için kapatabilirsiniz.

4. adım: tasarlayın

Yeni müşteri kaydınızı yaptığınızda aynı zamanda bir rapor kullanıcısı olarak da kaydınız yapılır.

Başka kullanıcılarınız varsa bunları tanımlayabilirsiniz ya da diğer kullanıcıları sadece e-posta adreslerini kullanarak davet edebilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra hemen proje adınızı tıklayarak ilk menülerinizi oluşturabilir ve bu menüler üzerinden raporlarınızı tasarlayabilirsiniz.

İstediğiniz kadar menü başlığı ve bu menüler altında veritabanınıza ait tüm alanlardan istediğiniz kadar liste, pivot, chart rapor oluşturabilirsiniz.

5. adım: çalıştırın

Yeni kullanıcıları ya da çalışanlarınızı kolaylıkla sisteme ekleyebilir,hazırladığınız raporlarınızı çalışanlarınız için yayınlayabilirsiniz. Çalışanlarınız izin verdiğiniz raporlarda izin verdiğiniz bilgileri görebilir.

FİYAT

Satın alma işlemini üyeliğinizi başlattıktan sonra ihtiyaçlarınızı belirleyerek yapabilirsiniz.


 • MSSQL
  yıllık
  veritabanı
 • veritabanı bağlantısı
 • Proje olarak adlandırdığımız
 • veritabanlarınızdan istediğiniz
 • kadar tanımlayabilirsiniz.
 • ConnectionString kullanabilirsiniz
 • veya HUB bağlantı yapabilirsiniz
 • Veritabanınızın büyüklüğü,
 • tablo veya datalarınızın çok olması
 • önemli değildir.
 • MSSQL,ORACLE,MYSQL olabilir
 • Kullanıcı ve trafik lisansları
 • ile beraber almanız gereklidir
 • Hemen başlayın
 • ORACLE
  yıllık
  tasarımcı
 • Tasarımcı/Admin kullanıcısı
 • Sınırsız Rapor hazırlama
 • (Pivot, Düzliste, Form Rapor)
 • Sınırsız Chart oluşturma
 • Sınırsız Dashboard hazırlama
 • Proje tanımlama, kullanıcı ekleme
 • yetkisine sahip kullanıcıdır.
 • Rapor hazırlama yetkisi olmayan
 • ve rapor çalıştıracak kullanıcılar
 • ücretsizdir.
 •  
 •  
 • Hemen başlayın
 • MySQL
  yıllık
  veri trafiği
 • xGB trafik kullanım hakkı
 • hazırlanan raporların oluşturduğu
 • veri trafiğidir.
 • sadece raporları oluşturan verilerin
 • Quwax'a gelinceye kadar
 • olan kısmı hesaplanır.
 • Chart veya formatlanmış raporlar
 • hariç tutulur.
 • Trafik lisansı süresizdir
 • diğer lisansların sonuna
 • kadar geçerlidir.
 •  
 • Hemen başlayın
 • PostgreSQL
  ve diğerleri
  Kurumsal Çözüm
 • Tüm ortak özelliklerle beraber
 • istediğiniz sayıda;
 • Tasarım kullanıcısı
 • Proje / Veritabanı
 • Trafik (süresiz GB kullanımı)
 • satın alabilirsiniz.
 •  
 • Kurumsal kullanım için
 • lütfen bize ulaşın.
 •  
 •  
 •  
 • Hemen başlayın

BİZE ULAŞIN

Raporlama, veritabanı bağlantısı, sistemin çalışması, güvenlik ve benzeri tüm konularda aklınıza geen soruları sorabilirsiniz.

ŞİRKET BİLGİLERİ

 • Şirket   İSPİR YAZILIM HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ.
  Adres Akdeniz Cad. Akdeniz İş Mrk. No:5/709 Konak İzmir
  e-Posta info@quwax.com
  e-Posta bilgi@ispir.com
  WebSite www.ispir.com
   
  VergiDN Konak 4810560427
  MERSIS 0481056042700018
  NACE 62.01.01
  Tic.Sicil 152003